Yüz Mezoterapisi

 Yüzde yaşlanmayla birlikte olan kollajen azalması, güneş ve dış faktörlerle yıpranmış cildi güzelleştirmek için birçok estetik uygulama yapılabilmektedir. Günümüzün modern estetik yöntemlerinden biri olan yüz mezoterapisi yani mezolifting de bu uygulamalardan biridir.  
Yüz mezoterapisi, cilde canlılık ve ışıltı veren vitaminlerin ve besleyici maddelerin deri altına enjekte edilmesiyle cildin yenilenmiş görünmesine yardımcı olan bir uygulamadır.

Cilt güneşten, dış etkenlerden ve genetik faktörlerden dolayı zamanla yıpranır ve elastik yapısını kaybeder. Gençken sahip olunan ışıltılı ve canlı cilt yapısını korumak içinse cildi sürekli vitamin ve aminoasitlerle beslemek gerekir. Yüz mezoterapisi, cilde yararlı vitamin ve mineralleri doğrudan deri altına vererek yüzün daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Özellikle sigara, güneş ve yaşla birlikte gelen leke ve hasarların giderilmesinde yüz mezoterapisi oldukça etkilidir.

Yüz mezoterapisi, vitamin, mineral ve esleyici maddelerden oluşan karışımların cilde enjekte edilmesiyle yapılan bir uygulamadır. Enjeksiyon işlemi ince iğnelerle yapılır. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için çok ağrılı değildir. Yüz mezoterapisinin etkili olması için belirli aralıklarla, düzenli olarak tekrarlanması gerekir.
Cilde hasar veren ve yıpratan tüm olumsuz faktörlerin etkisini yok etmek için mezolift uygulaması yapılabilir. Özellikle yaşlanmayla birlikte ışıltısını kaybeden, yorgun görünen cildin canlanması için sıkça tercih edilmektedir. Yüz mezoterapisi, cildi güneşin zararlı ışınlarından ve soğuktan oluşan nem kaybından korumaktadır.

Yüz mezoterapisi aşağıda belirtilen birçok durumda kullanılabilmektedir;

  • Cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için
  • Elastik yapısını kaybeden cildi canlandırmak için
  • Yüzdeki yorgun görünümü geçirmek için
  • Sigara ve güneşin olumsuz etkilerini önlemek için
  • Leke ve çatlak tedavisi için

Yüz mezoterapisinin etkili olması için düzenli olarak uygulanması gerekir. İlk uygulamada hemen etkileri görülmez. Yüz mezoterapisi işlemiyle dinlenmiş ve tazelenmiş cilt görünümü elde edilir. Cilde elastik yapısı geri kazandırılır ve derin çizgilerde hafifleme görülür.
Yüz mezoterapisi; 18 yaşını geçmiş, sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilir. Cilde uyumlu hyaluronik asit, vitamin ve minerallerle yapıldığı için herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak uygulamanın etkili olabilmesi için düzenli aralıklarla, en az 3 – 6 seans tekrar edilmesi önerilir. Kişinin cilt tipine ve özelliklerine göre uygulamanın ne sıklıkla yapılacağı belirlenir. Başlangıç için 1- 4 hafta aralıklarla; sonrasında ise 3 – 6 ayda bir tekrarlanabilir. Yüz mezoterapisinde amaç cildin ihtiyaç duyduğu en besleyici maddeleri bir araya getirerek doğrudan uygulamaktır.

Kişinin ihtiyaç duyduğu takdirde karışım, hyaluronik asit ile desteklenebilir. Kullanılacak maddeler tamamen kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenir.
Yüz mezoterapisinde en sık kullanılan maddeler; hyaluronik asit, magnezyum, selenyum, B grubu vitaminler, çinko, C vitamini, nükleik ve lipoik asitlerdir. Doğrudan dokulara enjekte edildiği için mezolift işleminde kullanılan karışımın etkili, doğru dozda hazırlanmış olması ve uzman bir doktor tarafından uygulanması önemlidir. Mezolift uygulamasında kullanılan maddelerin hepsi vücut ile uyumlu malzemelerdir. Bu nedenle yan etki riski çok düşüktür.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?