Saç Mezoterapisi

Saç dökülmelerinde ilk basamak yapılacak; saç dökülmesinin tipinin ve şiddetini dermatolojik muayene ile belirlemektir. Muayene sonrasında saç dökülmesine yol açabilecek faktörler araştırılır ve saptanır. Daha sonra hastaya özel uygun tedavi planı oluşturulur. Saç mezoterapisi de saç dökülmelerinde sıklıkla faydalandığımız etkili yöntemlerden birisidir. Saç mezoterapisi, hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesini engellemek ve saçlara doğal canlılığını sağlamak amacıyla yapılan bir işlemdir. Önüne geçilemeyen saç dökülmesi sıklıkla; erkek tipi kellik (androjenik alopesi) olarak adlandırdığımız durum veya telogen dökülme kliniğiyle ortaya çıkabilir ve yoğun saç kaybına yol açabilir. Takviye tedavilerin yetersiz kaldığı ve dökülmenin arttığı durumlarda saç mezoterapisi yapılabilir.

Saç mezoterapisi uygulaması, uzun vadede mevcut saçın da güçlenmesine, gürleşmesine ve artmasına yardımcı olmaktadır.
Saç mezoterapisi saçı güçlendiren, besleyen ve dökülmesini engelleyen bir uygulamadır. Saç mezoterapisinin esas amacı saç dökülmesini engellemek olsa da besleyici içeriği sayesinde mevcut saçların da güçlenmesine ve yenilenmesine katkı sağlamaktadır. Saç mezoterapisi günümüzde giderek daha sık kullanılan bir uygulama hâline gelmiştir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kadınlar da erkekler de saç mezoterapisi yaptırabilir.Stres, yorgunluk, çevresel faktörler, yaş faktörü, kronik hastalıklar, geçirilen enfeksiyonlar ve genetik kodlar saç dökülmesine yol açabilir. Özellikle yoğun saç kaybına neden olan “erkek tipi dökülme” sorununa karşı önlem alınmazsa kellik gelişebilir. Bazı kişilerde bu durum genç yaşlarda oluşabilir. Saç mezoterapisi, saç kaybını engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda saç köklerini besleyici ve yoğun etkili karışımlarla besleyerek güçlendirir.

Saç dökülmesi ve cansızlığı gibi problemlerde vücudun ve saç köklerinin yoğun vitamin ve mineralle beslenmesi çok önemlidir. Dışarıdan alınan takviye tedaviler ve şampuanlar yoğun saç dökülmesini durdurmak için yeterli olmayabilir. Bu durumda mezoterapi yöntemiyle doğrudan cilt altına, saç köklerine uygulama yapmak daha etkin sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Saç mezoterapisi, saç dökülmesi olan ya da saçlarına canlılık kazandırmak isteyen, 18 yaşını geçmiş, sağlıklı herkese yapılabilir.  

Saç mezoterapisi botoks ve dolgu uygulamalarında olduğu gibi ince iğnelerle yapılan bir işlemdir. İşleme başlarken alın saçlı deri sınırından bazı noktalardan küçük iğnelerle lokal anestezi yapılır. Lokal anestezi sonrasında ağrı hissi kaybolduğu için işlem daha rahat yapılır. Hastanın şikâyetlerine ve saç dökülmesinin seviyesine göre uygun ilaçlar belirlenir. Saç mezoterapisi, güvenilir bir uygulamadır. Gerekli bölgelere bu ilacın enjekte edilmesiyle saç kökleri beslenir. Yaklaşık dördüncü seanstan sonra ise uygulamanın etkileri gözle görülür hâle gelir. Oldukça etkili bir işlem olan saç mezoterapisinden en verimli sonucu alabilmek için düzenli uygulama önemlidir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 15– 30 gün arayla 4 – 6 seans yapılan saç mezoterapisiyle saç dökülmesinde etkin sonuçlar elde edilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?