PDO İp Askı

İlerleyen yaşla birlikte sıkça tercih edilen estetik uygulamalardan biri de PDO ip askı yöntemidir. Eriyen iplerle yapılan ve günümüzün popüler estetik uygulamalarından biri olan PDO ip askı, ameliyat olmadan yüzdeki deformitelerin tedavisini sağlar. Kısa sürede sonuç alınması ve cerrahi operasyonlardaki gibi iyileşme sürecinin olmaması ise uygulamanın diğer avantajlarıdır. PDO ip askı, özel ipler yardımıyla yüzde sarkan bölgelerin gerilmesi yöntemidir. Polidioksan ipliklerle yapılan işlem yüzde daha genç ve canlı bir ifadenin oluşmasını sağlar. Estetik uygulamadan verimli sonuç alınabilmesi için işlemin yapılacağı bölgelerin iyi belirlenmesi önemlidir. Bu nedenle mutlaka uzman doktorlar tarafından, klinik ortamda gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

PDO ip askı işleminin amacı yüzün gençleşmesi ve kaş, yanaklar gibi en hızlı sarkan bölgelerin gerginleştirilmesidir. Bu nedenle sıklıkla 35 yaş üzeri hastalarımızın talep ettiği bir işlemdir. İple yüz gerdirme işlemi yaparken öncelikle uygulamanın yapılacağı bölgeler hasta ve uzman hekimin kararıyla belirlenir. Bu bölgeler işaretlenir ve anestezik krem uygulanır. Anestezik krem etkisini gösterdikten ve cilt uyuştuktan sonra uygulamaya geçilir. İşlem sanılanın aksine kısa sürer. Ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanır.

İple yüz gerdirme işlemi bittiği anda hasta günlük hayatına geri dönebilir. Uygulamadan sonra sadece biraz ödem ya da şişlik görülebilir. Bu yan etkiler yaklaşık 2 – 4 gün içerisinde kaybolur. PDO ip askı risksiz bir işlem olsa da uygulamadan sonra sonucun iyi olması için bazı önerilere dikkat edilmesi gerekir.

Bu öneriler;

  • Tam iyileşme sağlanana kadar yüzüstü yatılmaması
  • Yaklaşık 1 ay boyunca aşırı mimik yapılmaması
  • 1 hafta boyunca iplerin giriş çıkış noktalarına doktorun tavsiye edeceği kremlerin sürülmesi
  • 1 ay boyunca güneşten mümkün olduğunca korunulması, ağır spor yapılmaması ve masaj, sauna gibi aktivitelerden kaçınılması

PDO ip askı kalıcı bir uygulama değildir. PDO ip askı uygulamasında kullanılan ipler cilde kollajen sağlayarak cildin yenilenmiş ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur. Bu ipler yaklaşık 6-9 içerisinde erirler. Ancak ciltte kollajen uyarıcı etkileri yaklaşık 1 yıl devam eder. Eğer gergin görünümün kalıcı olması isteniyorsa PDO ip askı işlemi yenilenmelidir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?