Nem Dolgusu

Özellikle kış aylarında ciltte yoğun kuruma oluşur ve cilt nemini kaybeder. Sanılanın aksine, ciltteki yağ ve nem aynı şeyler değildir. Yağlı ciltlerin de elastik yapısını kaybetmemesi için neme ihtiyacı vardır. Nem dolgusu, her cilt tipine ihtiyacı olan nemi kazandırmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Günümüzde estetik uygulamaların sıklaşması ve her türlü estetik kaygıya cevap verecek hâle gelmesi nem dolgusu işlemini de popülerleştirmiştir. Yapılan uygulama uzun vadede cildinizin dolgun yapısını korumasına ve geç yaşlanmasına katkıda bulunacaktır.

Nem dolgusu, cildin nemi tutmasına yardımcı olan maddelerin deri altına uygulanmasıyla yapılır. Nem dolgusu ince iğnelerle yapılan bir uygulamadır. Kırışıklıkların engellenmesinde de kullanılan nem dolgusu, cildin genç, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.
Estetik dolgular genelde geçici uygulamalardır. Uzun süre etkili olması için tekrarlanmaları gerekir. Nem dolgusu da yenilenmediğinde etkisini kaybeder.

Ciltte yeniden kırışıklık ve kurumalar oluşabilir. Hastaların genelinde nem dolgusu yaklaşık 12 ay kadar etkisini korumaktadır. Uygulama 1 yıl sonra yenilenebilir. Hiçbir yan etkisi olmadığı için sürekli tekrar edilebilen bir işlemdir. Nem dolgusu, her yaştan ve her cilt tipine sahip insana uygulanabilir. Nem dolgusu, diğer tüm uygulamalar gibi uzman bir doktor tarafından doğru doz ve doğru sıklıkta yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar görülebilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?