Mezolifting

Günümüzde, ameliyatsız yüz germe ve diğer estetik işlemlerde birçok yöntem kullanılmaktadır. Kesi izi olmadan gerçekleştirilen ve gençleşme etkisiyle birçok kişi tarafından tercih edilen estetik uygulamalardan biri de mezolifting yöntemidir. Cilde, besleyici ve yararlı içeriklerin verilmesiyle yapılan mezolifting uygulaması; yüz, boyun, dekolte bölgesi gibi birçok bölgeye uygulanabilmektedir.

Sarkma, kırışıklık ve yıpranmış cilt görünümüne sahip olanlar ve bu problemlerinden doğal yollarla kurtulmak isteyenler için etkili bir alternatif yöntem de mezolifting uygulamasıdır. Mezolifting ile cildin ihtiyacı olan vitamin, mineraller cilt dokusuna enjeksiyon yoluyla verilir. Genellikle 35 yaş üzeri hastaların tercih ettiği mezolifting uygulaması, cildin daha parlak görünmesine ve gençken sahip olduğu esnekliği kazanmasına yardımcı olur.
Mezolifting uygulamasındaki amaç, cildin mümkün olan en doğal yolla yenilenmesi ve gençleştirilmesidir. Cilt sigara kullanımı, güneş maruziyeti ve yaşlanma gibi nedenlerle zamanla yıpranır.

Bu yıpranma cildin olduğundan donuk görünmesine ve kişinin yüzünde yorulmuş bir ifade bırakmasına neden olabilir. Günlük temizleyiciler ve vitamin destekleri cildin arınması ve güçlenmesinde destek olsa da yeterli olmayabilir. Bu durumda doğrudan dokulara vitamin takviyesi yapmak çok daha etkin sonuçların alınmasına neden olur. Mezolifting uygulaması etkisini göstermeye başladığında cilt her zamankinden parlak, yenilenmiş ve canlı görünüme kavuşur. Beslenen ve güçlenen dokular, kırışıklık ve sarkma oluşumunu yavaşlatarak gençleşmeye katkı sağlar.

Mezolifting tekniğinde kullanılan malzemeler, vücudun ihtiyacı olan, tamamen doğal vitaminler, mineraller ve amino-asitlerdir. Gençleşme artırılmak istendiğinde hyaluronik asit de eklenebilir. Bu noktada doktorun yönlendirmesi, hastanın istekleri, mevcut cilt tipi ve cildin ihtiyacı dikkate alınarak hastaya en uygun tedaviye karar verilir. Mezolifting uygulamasında doğru doz seçimi ve deneyimli bir doktor tarafından uygulanması oldukça önemlidir.  

Mezolifting, oldukça etkili bir uygulama olmasına rağmen etkisi zamanla oluşur. Etkileri ortalama 2 – 3 seans sonra ortaya çıkar. Yaklaşık 1 – 4 haftalık aralıklarla mezolifting uygulaması tekrarlanmalıdır. İdeal seans sayısı ise tamamen kişinin ihtiyaçları ve cilt tipine göre değişir. Mezolifting etkisinin ne kadar çabuk kendini göstereceği ve ne kadar süre kalıcı olacağı kişiden kişiye değişemektedir. Bu yüzden seans sayısı mutlaka uzman bir hekim tarafından belirlenmelidir.

Mezolifting tedavisi, ince iğnelerle yapılır. Enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissedilmemesi için öncelikle anestezik kremlerle yüz uyuşturulur. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer. Kişi operasyondan sonra hemen günlük hayatına dönebilir. Nadir de olsa enjeksiyonun etkisiyle ödem ve morluklar görülebilir ve en fazla 1 – 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?