Mezobotoks

Mezobotoks, günümüzde tüm dünyada sık tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Estetik uygulamanın daha doğal olmasını isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Tüm dünyayla birlikte ülkemizde de giderek yaygınlaşan mezobotoks, kliniğimizde uygulanmaktadır.
Mezobotoks, mezoterapi ve botoks uygulamalarının birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Botoks, kırışıklığın gözlendiği bölgedeki kas ve sinirlere botulinum toksin enjekte edilerek yapılan bir uygulamadır. Mezobotoks uygulamasında ise enjeksiyon kas yapısının içine değil, alt katmanlardaki yağ dokusuna yapılır. Böylece cildin nem dengesi ve esnekliği korunmuş olur.

Mezobotoks, “mezoterapi” ve “botoks” işlemlerinin birleşimini ifade eder. Mezoterapi, cildin orta tabakasını besleyen ve destekleyen bir tedavi yöntemidir. Her iki yöntemde kullanılan malzeme ve tekniğin birleştirilmesiyle oluşan mezobotoks uygulamasında bazen seyreltilmiş botulinum toksini kullanılabilir. Seyreltme için hiyalüronik asit gibi mezoterapide kullanılan ürünler de doza eklenebilir. Tıpkı botoks uygulamasında olduğu gibi ince iğnelerle enjeksiyon yapılır. İşlemden önce uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Mezobotoks uygulama süresi botoks uygulama süresinden biraz daha uzundur. Tüm işlem yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır.

Mezobotoks uygulaması tıpkı botoks gibi ciltteki kızarıklık ve sarkmaların önlenmesi için yapılır. Uygulama sonunda genç, parlak ve canlı bir cilt görünümü elde edilir. Cildin nem kapasitesini artıran bir işlem olduğu için cilde parlaklık verir. Sarkıkların toparlanmasını, ince çizgilerin açılmasını ve çene ovalinin netleşmesini sağlar. Mezobotoks uygulamasının etkisi ortalama 6 - 9 ay kadardır. Bu süre kişinin cilt tipine, yaşına ve uygulanan doza göre değişebilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?