Masseter (Diş Sıkma) Botoksu

Günümüzde, botoks vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilmektedir. Estetik amacıyla yapılan botoks uygulaması sayesinde birçok problem düzeltilebilir. Buna çene estetiği de dahildir. Çenede yer alan masseter isimli kasın normalden olması hâlinde estetik operasyona ihtiyaç duyulabilir. Masseter botoks uygulaması, ağrısız bir şekilde kısa sürede tamamlanan bir işlemdir.

Günümüzde çok tercih edilen botoks uygulamalarından biri masseter botokstur. Çene şeklinin kadınlarda aşağıya doğru V şeklini alması beklenir. Kare yüz şekli erkeksi bir görünüm oluşturduğu ve kişinin ifadesini daha sert hâle getirdiği için kadınlarca tercih edilmez. Erkeklerde ise hafif köşeli yüz hatları daha çekicidir. Kadınlarda, köşeli yüz hatlarını, oval ve yumuşak yüz hatlarına dönüştürmek için yapılan botoks işlemine masseter botoks adı verilir.

Çok sakız çiğnemek ya da sık sık sert gıdalar tüketmek masseter kasının büyümesine neden olabilir. Masseter botoks uygulaması, bu bölgedeki genişlikten şikayet eden kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Yüzün daha ince ve orantılı görünmesini sağlayan masseter botoks uygulaması kişinin özgüvenini artırır.Masseter botoksu kişinin hem aynaya baktığında hem de sosyal hayatında kendini daha iyi hissetmesini sağlar.
Masseter botoks uygulaması oldukça kolay olan bir uygulamadır. Yaklaşık 5 dakika içerisinde tamamlanır ve hasta normal hayatına geri dönebilir. Masseter botoks uygulaması tüm botoks uygulamaları gibi kolayca uygulansa da uzmanlık ve deneyim isteyen bir uygulamadır. Uygulanacak toksin miktarı ve doz ayarının çok iyi ayarlanması gerekir.

Bu nedenle mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından uygulanmalıdır.Masseter botoks uygulaması alt yüz bölgesini inceltmek isteyen herkese yapılabilir. Eğer düzeltilmek istenen köşeler çene yapısından kaynaklanıyorsa bu durumda masseter botoks uygulaması tercih edilmez. Tüm botoks uygulamaları gibi masseter botoks uygulaması da geçici etkilidir ve bu nedenle düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Ancak hastaların genelinde masseter botoks tedavisinin kalıcılığı 6-7 aydır.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?