Kaş Arası Botoksu

Botoks işlemi, kişilerin sosyal ve psikolojik durumunu olumlu etkileyen uygulamalardır. Yaşlanma nedeniyle oluşan sinirli ve gergin ifadenin sebebi sıklıkla kaş arasında oluşan dikey çizgiler dir. Bu çizgilerden kurtulmak, hem dingin ve canlı bir görünüme sahip olmaya hem de kişinin motivasyonunu yükseltmeye katkı sağlar. Kliniğimizde kaş arası botoksu yaptıran birçok hastamız, kontrole geldiklerinde psikolojik olarak kendini çok daha iyi hissettiğini belirtmişlerdir.

Kırışıklıkların en fazla dikkat çektiği, dolayısıyla en rahatsız edici olduğu bölgelerden biri de kaş arası bölgesidir. Doğrudan kişinin bakışlarını olumsuz etkileyen ve gülümsemeye rağmen yüzde sinirli bir ifade oluşmasını sağlayan kırışıklıklar, botoks ile kolayca tedavi edilebilir.  Yaklaşık 5 dakika süren bu işlem ağrısızdır. Lokal anestezi ve soğuk uygulamayla botoks yapılacak bölge uyuşturulur. İnce iğnelerle botoks işlemi tamamlanır. Uygulamadan sonra hasta günlük hayatına devam edebilir. Oluşan kızarıklık ve şişlikler ise saatler içinde iyileşir, kaşların arasında parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlanır.

Botoks uygulamasıyla ilgili en çok merak edilenlerden biri de botoksun etkisinin ne kadar süreceğidir. Botoks, geçici bir uygulamadır. Bu nedenle düzenli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Normal koşullar altında kaş arası botoksu ortalama 4 – 6 ay kalıcıdır. Fakat bu sürede tabii ki kişinin mimiklerini kullanma tarzı /sıklığı ve genetik yapısı oldukça önemlidir. Gülmek, sinirlenmek, kızgınlık gibi duygularımızın yansımasını mimikler ile gösteririz. Bu mimikler bize karakteristik özelliğimizi verse de zamanla kırışıklıklara neden olur. Genellikle odaklanma, öfke ve mutsuzluk anlarında kaşlarımızı çattığımızda için kaş arasında oluşan kırışıklıklar yüze bu ifadeyi katar. Dolayısıyla kaş arası botoksu kişiye daha yumuşak, sakin ve mutlu bir ifade katan bir uygulamadır.

Kaş arası botoksu estetik amaçlı yapılan bir işlemdir. Burada amaç; kişinin kendini daha genç, dinamik ve güzel hissetmesidir. Bu nedenle, bakışlarındaki ifade den rahatsız olan, yaşlanma belirtilerini gizlemek isteyen herkes botoks yaptırabilir. Botoks ile henüz çıkmamış kırışıklıkların da önüne geçildiği için yapılan işlem ciltte tamamen canlı bir görünüm sağlar. Düzenli tekrarlandığında ise kişinin olduğundan genç görünmesini, çekici bir ifadeye sahip olmasını ve kırışıklık oluşmasının engellenmesini sağlar.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?