İple Kaş Kaldırma

Kaşlar, yüzümüzün ifadesinde ve genç görünümde en önemli bölgelerden biridir. Bu bölgede düşüklük ya da sarkma olması yorgun ve yaşlı görünüme yol açar. Özellikle orta yaşlı kişiler tarafından sıkça tercih edilen iple kaş kaldırma operasyonu, kişinin genç görünümünü korumasına ve daha canlı bir ifadeye sahip olmasını sağlar. Kaşların yüzdeki belirleyici etkisi nedeniyle işlemden sonra bambaşka bir görünüme kavuşulabilmektedir.  
Kaş kaldırma, yüz ifadesi üzerinde en etkili olan yöntemlerden biridir ve yüzdeki belirgin etkisi nedeniyle en çok tercih edilen uygulamalardandır. Yaşlılığın kendini gösterdiği ilk bölgeler genellikle gözler ve kaşlar olduğu için kaş kaldırma operasyonuna genelde orta yaşlarda sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır.

İple kaş kaldırma operasyonu da diğer ip askılama teknikleri gibi kolay uygulanan bir operasyondur. İşlem yaklaşık yarım saat içerisinde tamamlanmaktadır. Öncelikle lokal anestezi ile iğnenin gireceği bölge uyuşturulur. Hasta işlemden sonra operasyonun etkisini hemen görebilir ve günlük yaşantısına dönebilir. Uygulaması kolay olmasına rağmen işlemin etkisiyle dış görünüşünden memnun olmayan birçok kişiyi mutlu eden bir işlemdir. Yaşlılık belirtilerinin azalmasına ve bölgede genç bir cilt görünümünün oluşmasını sağlar.

İple kaş kaldırma estetiği mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Kaş fazla kaldırılırsa şaşkın bir ifade olabilir. Bu nedenle seçtiğiniz doktorun yüz tipinize ve ifadenize yakışan kaş şeklini doğru belirlemesi çok önemlidir. İple kaş kaldırma işlemi 18 üzerindeki sağlıklı her bireye uygulanabilir. Genelde kadınlar tarafından tercih edilen uygulama özellikle 30 yaş sonrasında oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda şakak ve kaş ortasına yapılan iple gerdirme işlemlerinde ve örümcek ağı estetiği uygulamasında tamamlayıcı olarak da iple kaş kaldırma tekniği kullanılabilmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?