Hyaluronik Asit Tedavisi

Hyaluronik asit uygulamaları, hyaluronik asidin mezoterapi şeklinde uygulandığı bir tedavidir. Hyaluronik asit cilde nem kazandırmak ve elastikiyetini arttırmak amacıyla uygulanır. Cilt altına çok ince iğne ile uygulanan enjeksiyonların etkisi yaklaşık 2-3 ay sonra görülmeye başlanır.

Yaşlandıkça cildimiz kolajenini, kollajenin yapı taşı olan hyaluronik asidi ve yağ dokusunu kaybeder. Bu da cildin sarkmasına, kırışıklıklara ve derin çizgilerin oluşmasına yol açar. Hyaluronik asit, cildimizin genç kalmasında önemli rol oynar. Hyaluronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını artırır. Öte yandan, hyaluronik asit antioksidan etki göstererek cildimizi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korumaktadır. Hyaluronik asit böylece cildin yaşlanmasının gecikmesine ve cilt gençleştirmeye (anti aging) yardımcı olur.

Hyaluronik asit tek başına olabileceği gibi süksinik asit, aminoasitler, vitaminler, renk açıcılar, peptidlerle zenginleştirilerek cilt altına uygulanabilmektedir. Bu moleküller cildin ihtiyacına göre belirlenir. Cildinde kırışıklık dışında kızarıklık, hassasiyet, nemsizlik, lekelenme, göz altlarında morluk olan kişilerde de bu uygulama oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Uygulamalar 2-3 hafta ara ile olacak şekilde 3-4 seans şeklindedir. Yılda bir kür tekrarlanması gerekmektedir.

30-35 yaşlarındaki kişilerde cilt elastikiyeti henüz bozulmadan özellikle nem kazandırmak ve oluşabilecek kırışıklıkları engellemek amacıyla hyaluronik asit başlanması uygundur. Ancak daha ileri yaşlarda da kırışıklıkları azaltmak ve güneş, sigara, hava kirliliği gibi çevresel faktörlerin oluşturduğu hasara karşı cilde güç kazandırmak amaçlı 15-20 günde bir 3-4 seans olarak uygulamak uygundur. İyilik durumunu devam ettirmek için cildin yıpranma düzeyine göre 6 ay ila 1 yıl arasında seanslar tekrarlanmalıdır.
 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?