Göz Çevresi Botoksu

Yaşlanmanın ilk belirtileri göz çevresinde başlar. Yaşlandıkça göz çevresinde çıkan ve “kaz ayağı” olarak bilinen kırışıklıklar, yüzdeki ifadeyi değiştirir ve daha yaşlı bir görünüme neden olur. Göz çevresi botoks uygulamaları kliniğimizde en çok uyguladığımız tedavi yöntemlerindendir. Göz çevresi botoksu ile hem mevcut kırışıklıklar giderilir hem de yeni kırışıklık oluşumu engellenmiş olur.

Göz çevresi botoksu, özellikle 30 yaşını geçen bireyler tarafından sık tercih edilir. Yaşlanmanın etkisiyle derinleşen kırışıklıklar, bu bölgenin hassas yapısı nedeniyle en sık karşılaştığımız problemlerdendir. Kırışıklıklar nedeniyle dış görünüşünden memnun olmayan, gençleşmek, daha iyi görünmek isteyen herkes, hekimin uygun gördüğü takdirde, göz çevresi botoksu yaptırabilir.

Göz çevresi kırışıklıklarının en büyük sebebi ilerleyen yaştır. Yaşlandıkça cilt elastik yapısını kaybeder ve kırışıklık oluşumu ve sarkmalar gözlenir.  Özellikle 30 yaşından sonra kırışıklıklar daha da belirginleşir. Bu noktada göz çevresi botoks uygulaması hastalarımıza sıkça tavsiye ettiğimiz tedavi yöntemlerindendir. Kolay bir şekilde önlenebilen bu kırışıklıklar, kişinin dış görünüşü ile ilgili endişe hissetmesine neden olur.   Bu açıdan bakıldığında göz çevresi botoksu, psikolojiyi de oldukça olumlu etkilediği söylenebilir.

Kaz ayağı tedavisi için yapılan botoks uygulamasında, göz çevresindeki kasların fazla çalışmasını azaltmak amaçlanır. Fazla mimik kullanımından kaynaklanan kırışıklıkların tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Botoks tedavisinde kullanılan iğneler oldukça incedir ve uygulama sırasında acı hissedilmez. Acısız bir uygulama olan göz çevresi botoksu, anestezik kremlerle de uygulanabilir. Böylece derideki his iyice azaltılır ve hastanın rahat olması sağlanır. Kırışıklıklar göz çevresi dışında da yaygın ise, tüm yüze botoks uygulaması da yapılabilir.

Botok uygulamasının etki süresi hastanın cilt yapısına ve işlemin özelliklerine göre değişebilmektedir. Botoks, sanılanın aksine kalıcı bir uygulama değildir. Göz çevresindeki etkisi, kişinin bireysel özelliklerine bağlıdır. Fakat hastalarımızın birçoğu botoksun en az       4 – 6 ay kalıcı olduğunu belirtmektedir. Botoks uygulandıktan sonra etkisi 3-4 gün içinde başlar. Ancak etkinin tam oluşması için 2 hafta süre gereklidir.
Göz çevresi botoksu, yaklaşık 4-6 ayda bir tekrarlanan bir uygulamadır. Siz de göz çevresine botoks yaptırmak için güvenilir bir adres arıyorsanız Doç. Dr. Emin Özlü ile iletişime geçebilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?