Göz Altı Işık Dolgusu

Göz çevresinde çöküklük, kırışıklık ve morluk bulunması kişinin yorgun, hüzünlü ve yaşlı görünmesine neden olur. Göz çevresindeki bu sorunlar göz altında bulunan yağ yastıkçıklarının hacim kaybetmesine ve aşağı doğru yer değiştirmesine bağlı olarak ortaya çıkar. Dolgu uygulaması ile bu bölgede hacim artışı sağlanır ve göz altındaki çökme, morluk ve kırışıklıklıklar düzeltilir. Böylece daha genç, sağlıklı ve çekici bir yüz ifadesi ortaya çıkar.

Göz altı ışık dolgusu ile aşağıdaki belirtilen problemler düzeltilebilmektedir;

  • Göz altında çökme
  • Göz altında morluk (Uygun hastalarda)
  • Göz altındaki kahverengi halkalar (Uygun hastalarda)
  • Göz altındaki kırışıklıklar
  • Yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesi

Göz altı dolgusu için akışkanlığı yüksek hyaluronik asit dolgular kullanılmalıdır. Hyalüronik asit vücudumuzda bulunan bir madde olduğu için güvenle uygulanabilir. Hyalüronik asit içeren dolgular laboratuvar ortamında hazırlandığı için sterildir, enfeksiyon riski bulunmamaktadır. Alerjik reaksiyona yol açma ihtimali düşüktür. Göz altı dolgusu için kullanılan hyalüronik asit dışındaki maddeler komplikasyon yaratma risklerinin fazla olması nedeniyle güvenilir değildir.

Dolgu uygulaması yaklaşık olarak 20 dakika süren bir işlem olup, uygulama sonrasında hemen günlük hayata dönülebilir.
Göz altı ışık dolgusunda kanül adı verilen, sivri uçlu olmayan (kapalı uçlu) özel bir iğne kullanılarak dolgu enjeksiyonu yapılması durumunda kanama ve morluk riski çok düşüktür. Alınan tüm önlemlere rağmen gelişebilecek morluk 1 hafta içinde kendiliğinden düzelir.
Göz altı dolgusu yaklaşık 1 yıl süreyle kalıcıdır. Düzenli olarak göz altı dolgusu yaptıran kişilerde dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?