Dudak Dolgusu

Güzel dudaklar yüz estetiğinde çok önemlidir. Dolgun ve sınırları belirgin olan dudaklar yüzün çok daha genç ve çekici görünmesini sağlar. Genellikle yaşlanmaya bağlı olarak dudaklar zamanla dolgunluğunu, sınırlarının belirginliğini ve çekici görüntüsünü kaybeder. Bazı kişilerde ise dudaklar yapısal olarak daha ince bir görünüme sahip olabilir.
İnce dudakların hacimlendirilmesi, dudak kenarlarının belirginleştirilmesive dudaklar arasındaki estetik oranın sağlanması amacıyla dudak dolgusu yapılmaktadır.

Dudak dolgusu ile aşağıda belirtilen problemler düzeltilebilmektedir;

  • Dudaklarda hacim kaybına bağlı incelme ve düzleşme
  • Dudak sınırlarının belirginliğini kaybetmesi
  • Dudakların kenarlarının aşağı doğru sarkması ve yüzde üzgün bir ifadenin oluşması
  • Gülüş asimetrisi

Dudak dolgusu işlemi öncesinde krem sürülerek veya anestezik madde enjeksiyonu ile lokal anestezi yapılır. Daha sonra antiseptik solüsyonla bölge temizlenir. Sivri uçlu iğnelerle veya kapalı uçlu kanüllerle işlem yapılır ve dudakta hacim artışı sağlanır.
Dolgu uygulaması yaklaşık olarak uyuştuam işlemi ile birlikte 30 dakika süren bir işlem olup, uygulama sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilir. Uygulama öncesinde dolgu yapılacak bölgeye lokal anestezi yapıldığı için neredeyse hiç olmaz.
Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit yaklaşık 1 yıl kalıcıdır. Bu süre kişinin yaşam tarzına, mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel koşullara ve dolgu maddesinin özelliklerine göre değişebilmektedir. Ancak düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?