Cosmelan - Dermamelan Tedavisi

Cosmelan – Dermamelan, günümüzde uygulanan en pratik ve etkili leke giderme tedavilerinden biridir. Oldukça basit ve hızlı etki gösteren bir uygulama olmasına rağmen cildin bu süreçte korunması oldukça önemlidir. Cilt korunduğu takdirde sıcak yaz ayları haricinde her zaman uygulanabilen cosmelan – dermamelan tedavisi ile sivilce, akne lekeleri, doğum lekeleri ve güneş lekeleri tedavi edilebilmektedir.
Diğer leke tedavilerinin aksine tek seansta uygulanabilen cosmelan – dermamelan tedavisi aslında vitamin ve asitlerle zenginleştirilmiş bir maskedir.

Azeleik asit, askorbik asit, fitik ve kojik asitlerin besleyici vitaminlerle bir araya gelmesiyle kollajen üretimi uyarılır. Bu uygulama, tek seansta uygulansa da aslında krem ve nemlendiricilerle desteklenen kapsamlı bir süreçtir. Tek seansta uygulama yapıldıktan sonra hastanın mutlaka doktorun verdiği devam tedavilerini kullanması gerekmektedir. Tedavide uygulanan maskeler leke yapımına neden olan enzimlerin engellenmesini sağlar. Maskenin bir diğer etkili yönü ise içerisindeki besleyici vitamin ve aminoasitler sayesinde kollajen üretiminin uyarılmasıdır. Kollajen açısından güçlenen cilt, yenilenerek lekeli katmanın soyulmasını sağlar. Yaşanan soyulmalar ile cildin üst tabakasındaki renk hücreleri azalır; cilt zamanla kendi rengine dönmeye başlar.

Bu tedavi aşağıda belirtilen avantajlara sahiptir;

  • Tek seansta tamamlanması ve hızlı sonuç vermesi
  • Yan etkilerinin çok sık olmaması
  • Leke tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olması

Cosmelan – Dermamelan uygulaması tek seansta yapılan bir işlemdir. Öncelikle cilt temizlenir. Dermatolog, maskeyi sürdükten yaklaşık 1 saat sonra hasta evine gidebilir. Maskenin etkili olabilmesi için en az 8-10 saat hastanın yüzünde kalmalıdır. 8-10 saat sonra hasta yüzünü yıkayabilir. Cosmelan Dermamelan maskesi, zamanla etkisini göstermeye başlar.  Cosmelan – Dermamelan uygulamasından sonra cilt soyulmaya başlar. Hızlı bir yenilenme sürecine girdiği için cilt hassas hale gelir. Bu süreçte güneş kremi kullanımına dikkat etmek çok önemlidir.

Cosmelan – Dermamelan uygulaması maske sonrasında düzenli kullanım için verilen devam kremi ve nemlendirici ile devam eden bir tedavi sürecidir. Bu nedenle doktorunuzun yönlendirmelerine uymak ve cilde hasar veren uygulamalardan kaçınmak önemlidir. Cildin soyulma dönemi, kuruma ve çatlamalara da oldukça açık olduğu bir dönemdir. Bu nedenle uygulamadan sonra sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve nemli uygulamalardan korunmak gerekmektedir. Aynı şekilde maske uygulaması yapılmadan önce de cildi kurutan işlemlerden uzak durmak gerekir. 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?