Burun Dolgusu

Burun dolgusu burun şeklini ameliyat olmadan daha estetik hale getirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Burun dolgusu ile burun ucu kaldırılabilir, burun sırtındaki eğrilikler düzeltilebilir. Dolgu uygulaması sonrasında hemen günlük hayata dönmek mümkündür.

Burun dolgusu ile aşağıda belirtilen problemler düzeltilebilir;

  • Burun kökünde çökme
  • Burun sırtında tümsek veya çökme
  • Burun sırtında asimetri
  • Burun ucunda düşüklük 

Burun dolgusunda en sık hyaluronik asit içeren dolgular kullanılır. Bu madde vücudumuzda bulunan bir maddedir. Hyalüronik asit içeren dolgular laboratuvar ortamında hazırlandığı için sterildir, enfeksiyon riski  bulunmaz. Alerjik reaksiyona yol açma ihtimali çok düşüktür.
Burun dolgusunda işlem öncesinde krem sürülerek veya anestezik madde enjeksiyonu ile anestezi yapılır. Sonra uygulama yapılacak bölge temizlenir. Daha sonra kapalı uçlu kanül kullanılarak burun ucunda ve burun sırtındaki cilt altına uygulama yapılır. Böylece burun ucu kaldırılır ve burun sırtındaki eğrilikler düzeltilir.

Uygulama öncesinde dolgu yapılacak bölgeye krem sürülerek anestezi yapılmaktadır. Ayrıca kullanılan dolgu içinde anestezik madde bulunması nedeniyle dolgu uygulaması ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir.
Dolgu uygulaması yaklaşık olarak 20 dakika süren bir işlem olup, uygulama sonrasında günlük hayata dönülebilir.
Burun dolgusunun kalıcılığı, kullanılan dolgu maddesinin özelliklerine ve kişinin biyolojik yapısına bağlı olarak değişir. Genellikle bu süre ortalama 1 yıldır. Bu süre sonunda dolgunun etkisi azalır ancak aynı dolgu uygulaması tekrarlanarak etki süresi uzatılabilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?