Alın Botoksu

Botoks, yüzdeki pek çok noktaya yapılabilen bir uygulamadır. Kırışıklıkların yoğun olarak görüldüğü göz çevresi, kaş arası ve alın bölgesi bunlar en sık uygulanan bölgelerdir. Özellikle alın bölgesin kırışıklıkları sinirli ve yorgun görünüme neden olabilir. Günümüzde gençlik ve görünümüne önem veren her kişinin kolayca yaptırabileceği bu uygulama sayesinde hem özgüven yükselmekte hem de kırışıklıklar henüz oluşmadan engellenebilmektedir.

Yaş ilerledikçe ve deri esnekliğini kaybettikçe, cildimizde de değişiklikler oluşur. Mimik kaslarını çok kullanan kişilerde ve genetik olarak yatkın kişilerde, yaşın ilerlemesiyle kırışıklıklar daha hızlı kendini göstermeye başlayabilir. Alnımızda bulunan ‘’frontal’’ kas, dinlenmiş ve canlı bir cilt görünümü için çok önemlidir. Alın çizgileri, kremler ya da kozmetik malzemeleriyle kapatılmaya çalışılır. Ancak bu yöntemler botoks uygulaması kadar etkili değildir. Bazen alındaki çizgiler özgüvende düşüklüğe bile neden olabilir.

Genç yaşlarda kırışıklık henüz gözle görülür boyutlara ulaşmadığı için botoks uygulamasına sık ihtiyaç duyulmaz. Ancak otuz yaşından sonra kırışıklıklar gözle görülür bir hâl alacağı için hastalarımıza otuz yaşından itibaren düzenli olarak botoks uygulaması yaptırmasını önermekteyim. Çünkü botoks ile mevcut çizgiler yok olduğu gibi çıkmaya hazırlanan kırışıklıklar da engellenmiş olur. Cildin canlı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.
Botoks uygulaması gayet kolay bir işlemdir. Lokal anestezi ve soğuk uygulama ile botoks yapılacak bölgede ağrı hissi azaltılır.

Yaklaşık 5 dakika içerisinde tamamlanan botoks uygulaması dört mevsim yapılabilir. Uygulamadan sonra hastalarımız günlük yaşamına hemen dönebilir. Sadece, uygulama sonrasında hafif şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir. Bunlar da kısa sürede geçer ve işlem yapılan bölgede parlak, canlı bir görünüm oluşur. Botoks uygulamasının geçici bir etkisi vardır. Uygulamanın 4-6 ay aralıklarla tekrar edilmesi gerekebilir. Uygulanan doz, mimik kullanımı ve genetik faktörlere bağlı olarak alın botoksunun kalıcılığı kişiden kişiye değişebilir.  

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?